černoch z lodi narcissus

námořní příběh

joseph conrad

Joseph Conrad ve svém románu nastoluje stale aktuální otázky rasismu, soucitu, solidarity a smyslu lidského života vůbec.
Černoch z lodi Narcissus, Námořní příběh patří mezi nejpodařenější Conradovy rané práce. Současně jde o přelom v jeho tvorbě, jelikož právě touto knihou začíná jeho zralé období. Předmluva ke knize, kterou Conrad sám napsal, je pak považována za manifest literárního impresionismu a řadí se k jeho nejvýznamnějším nebeletristickým textům.
Titulní postava knihy, západoindický černý námořník James Wait, se plaví na obchodní lodi z Bombaje do Londýna. Po cestě onemocní tuberkulózou. Jeho osud vzbuzuje v některých námořnících soucit, jiní k němu zůstávájí lhostejní. Pět námořníků ho za bouře s nasazením života zachrání z kajuty, zatímco kapitán Alistoun a veterán Singleton si dál hledí svého.
V Čechách už vyšlo téměř kompletní Conradovo dílo. Černoch z lodi Narcissus. Námořní příběh, je snad posledním Conradovým větším textem, který zatím nebyl do češtiny přeložen.

ISBN: 978-80-7564-002-4. Originál:The Nigger of the "Narcissus". Překlad:Martínková, Petra, popis:1× kniha, brožovaná, 238 stran, česky, rozměry:11,7 × 19,9 cm, rok vydání:2016 (1. vydání).

BĚŽNÁ CENA: 289,00 KČ

246,00 Kč