bernd posselt vypráví o evropě

bernd posselt

Posseltův text je osobním vyznáním náklonnosti a víry v Evropu, zavede čtenáře do historie kontinentu, dotkne se minulých i současných problémů a umožní orientaci v soukolí a mechanismu leckdy nečitelného a matoucího fungování evropských institucí, například Evropského parlamentu.

Bernd Posselt vypráví vzrušující příběh filozofických počátků evropské myšlenky, jejích židovsko-křesťanských kořenů a jejího politického vývoje od Karla Velikého až po naši současnost. Společné dějiny Evropy nám přibližuje z hlediska historického, kulturního, náboženského i politického, vypráví o vůdčích osobnostech evropského sjednocení, zabývá se základy demokracie a evropským modelem života. Předkládá také návrhy pro budoucnost Evropské unie, kterou v současné době vidí být ohroženu její dosavadní roztříštěností, sílícími hlasy nacionalistů, populistů a tendencí k renacionalizaci v jednotlivých členských státech. Pouze ve sjednocené Evropě vidí záruku, že se nejen naše generace, ale i generace budoucí vyhnou zničujícím konfliktům.

Bernd Posselt nenalézá morální ani politické ospravedlnění pro paušální vyhnání Němců ze střední a východní Evropy, která byla po generace jejich domovem - jako je ostatně proti vyhánění kohokoli odkudkoli -, přesto jen málokdo udělal pro česko-německé porozumění a usmíření tolik, jako právě on.

Překlad: Daniel Korte

ISBN: 978-80-7564-050-5

EAN: 9788075640505

Formát: 20X15 cm, brožovaná, 352 strany

Rok vydání: 2020

BĚŽNÁ CENA: 449,- Kč

382,00 Kč