Nakladatelství

Praha mizerná

fotografie Jan Reich

ISBN: 978-80-7564-010-9

Formát: 19x24 cm, pevná vaz., 208 s.

Rok vydání: 2016 (1. vydání)

Cena: 398,- Kč

EAN: 9788075640109

Grafická úprava: Ivan Mráz

Poškrábaná, zapomenutá a odvrácená tvář města od šedesátých let po současnost v textech Josefa Kroutvora a fotografiích Jana Reicha.

Praha mizerná Josefa Kroutvora fascinovala. Stal se pražským chodcem, vstoupil do každodenního dialogu s městem, pozoroval a naslouchal. Ve své knize zavede čtenáře do magických uliček pražského ghetta, vylíčí, jak vypadaly výlohy, krámky, fasády domů, pasáže, bufety, kina, bary, hospody a lidé, kteří se v nich pohybovali, žili. Připomene rovněž projevy intelektuální ironie i absurdity lidového humoru. Prahu mizernou totiž ovládají mýty a fámy, iracionalita se často mísí s realitou, všední skutečností. Kroutvor zaznamenal tvář města v podobě, na kterou vesměs obyvatelé a představitelé obce nebývají pyšní. Nicméně, šlo o nedílnou součást Prahy, která, jak se časem ukázalo, skrývala opravdové kulturní klenoty.

Texty doprovází na šedesát unikátních fotografií Jana Reicha, který v rozmezí padesáti let zachytil atmosféru pražského centra i zákoutí periferie, významné osobnosti nebo nahodilé chodce.

Zpět   |   Nahoru